צור קשר עם נציג

  בדי שמשונית

  שמשונית (PVC) היא בד פלסטי גמיש המספק הגנה מלאה ממים, ועמיד לתקופות זמן ממושכות. מדובר ביריעה המיוצרת ב-3 שכבות כולל למינציה, כל שכבה מיוצרת בנפרד כאשר מדובר בשכבת pvc עליון pvc תחתון ובאמצע רשת שמשלבת אריגה לאורך לרוחב ובאלכסון. גימור הבד נעשה באמצעות איחוי בלמינציה.

  יצור היריעות באופן כזה מונע את התכווצות היריעה בתנאי מזג אויר קיצוניים (קור או חום).

  קיימים בשוק מספר אפשריות של יריעות שמשונית המיועדות לכיסוי הסוכך. בכל האפשרויות יריעת השמשונית מגיעה במספר רב של גוונים וצבעים. השמשונית המומלצת והטובה ביותר לכיסוי הינה יריעת שמשונית של חברת העוגן פלסט – חברה ישראלית (קיבוץ העוגן) מהמובילות בעולם בתחום ייצור ושיווק יריעות PVC.  awnings , סוככים, סוכך.

  ניתן למצוא את בד השמשונית במגוון צבעים מצומצם באופן יחסי.  דגם השמשונית נקרא שמשונית 40 ( לצבעים החלקים / האחידים ) או שמשונית 44 (ליריעות עם דוגמאות ). צבע היריעה הינו מצד אחד ואילו מצידה השני הצבע הינו אחיד בצבע קרם ( למעט מספר מצומצם של צבעים, בניהם אדום, צהוב, כחול וירוק המגיעים בצבע משני הצדדים ).

   צור קשר עם נציג

   דוגמאות לבד שמשונית

    

   איזה שימשונית אינה מתאימה לכיסוי סוככים?

   מפעל העוגנפלסט מייצר סוג נוסף של שמשונית הנקראת שמשונית 610 . משקלה 610 גרם למ"ר. מדובר ביריעה אשר מתאימה הרבה פחות לכיסוי סוככים. מדובר ביריעה אשר עשויה בשכבה אחת ברשת ארוגה שבה יש 8 על 8 חוטי אריגה בכל ס"מ מרובע , והיצור נעשה במריחת החומר בתנור. מדובר בטכנולוגיה וברמת ביצוע נמוכה יותר, חוזקה נמוך יותר היא תופסת עובש בצורה מהירה יותר. ליריעת השימשונית 610 אין את היכולת להיות יציבה בתנאי מזג אויר קיצוניים והיא מתכווצת ומתרחבת בהתאם. יריעת השימשונית 610 היא זולה יותר ומתאימה יותר לכיסוי / אחסנה ולא ליריעת כיסוי לסוככים.

   כמו כן בשוק קיימות יריעות שימשונית המיוצרת במזרח אסיה ( סין / קוריאה ). גם כאן מדובר ביריעת כיסוי אשר אין לה את התכונות הטובות של השימשונית 40 וה 44 של העוגנפלסט. גם ביריעות הללו טכנולוגיית היצור והגימור הינן ברמה נמוכה,  גם הם אינם יציבים בתנאי מזג אויר קיצוניים ואף הם זולים יותר ואינם מתאימים לכיסוי סוככים.

   לסיכום : במידה והכיסוי הנבחר לסוכך הינו יריעת השימשונית, מומלץ לעבוד אך ורק עם חברה רצינית שהשמשונית איתה היא משתמשת לכיסוי הסוכך הינה שמשונית 40 ו 44 של העוגנפלסט.

   יתרונות השמשונית על הבד

   לשמשונית יתרון ברור על הבד, בכך שאורך החיים של היריעה הינו ארוך יותר ומחזיק בערך כ 10 שנים בצורה סבירה עד לשלב שבו יש צורך בהחלפה, בעוד שיריעת הבד מחזיקה פחות – כ-7 שנים עד לשלב שבו יש צורך בהחלפה.

   יתרון נוסף של השימשונית הינו האטימות המוחלטת למים ולגשם. היריעות מתחברות אחת לשניה באמצעות הלחמה בחום, מה שהופך את הכיסוי ליריעה אטומה באופן מוחלט מפני מים וגשמים.

   ביריעת הבד, מנגד, החיבור בין היריעות נעשה באמצעות תפירה במכונת תפירה. חיבור כזה הינו חיבור שאינו אטום במאה אחוז מפני מים וגשם ויתכן מצב שבאזור התפר (שאגב הוא גם אזור פגיע ויכול עם השנים להיפרם) יהיה חילחול מסוים של מים.

    באיזה סוג יריעה לבחור?

   כאשר מדובר בסוככים אשר אמורים לתת מענה לאיטום מפני גשם ( בדרך כלל מדובר בסוככים קבועים או מרקיזות מתקפלות ) הרי שיותר נכון לבחור את יריעת השימשונית.

   כאשר המטרה המרכזית של הסוכך הינה הצללה משמש ו/או פרטיות (בדרך כלל סוככי זרועות וסוככי חלון) ולאסטטיקה יש משקל רב יותר בשיקולי הבחירה, הרי שנבחר את בד הדראלון.  בדרך כלל לבתי עסק בד הדראלון יותר יתאים.

   כאשר יש משקל רב בבחירה לאורך החיים של היריעה יריעת השימשונית תתאים יותר לבחירה.

   כיתוב / גרפיקה על גב היריעה

   כאשר מתקינים סוכך בבית עסק, בחלק גדול מהמקרים נרצה שיהיה כיתוב של שם בית העסק עם או בלי הלוגו על גב הסוכך. הכיתוב בדרך כלל נעשה בוילון של הסוכך אם כי ניתן לבצע את הכיתוב גם על פני הסוכך עצמו.

   הכיתוב האיכותי ביותר הינו צביעת היריעה בצבע ולא על ידי מדבקות שבדרך כלל מתכלות מהר. הכיתוב יכול להיעשות הן על גבי יריעות השימשונית והן על יריעות בד הדראלון. במידה ונרצה לעשות הדפסה דיגטלית על הסוכך לטובת איור / לוגו גרפיקה מורכבת וכיו"ב, הרי שלכך תתאים אך ורק יריעת השימשונית.

   שילוב חלונות / מקטעים שקופים ביריעה

   השימוש במקטעים שקופים וחלונות ביריעה הינו רלוונטי בעיקר כאשר מדובר ביחידות קבועות צדדיות או בסוכך הנקרא סוכך מסך או סככה נופלת.

   ניתן לשלב בתוך יריעת השימשונית וכן גם ביריעת הדראלון מקטעים או חלונות שקופים ללא בעיה. החלונות יכולים להיות שטח אטום אך שקוף או לחלופין ניתן לשלב גם חלון נגלל כלפי מעלה ומטה בהתאם לגודל הרצוי. גם כאן כדאי מאד להשתמש ביריעות השקופות של קיבוץ העוגן.

   בין לקוחותינו

   • לוגו Ace
   • לוגו pizza Hut
   • לוגו מפעל הפייס
   • לוגו אחוזת ראשונים
   • לוגו בנק הפועלים
   • לוגו בורגראנץ'
   • לוגו סלקום
   • לוגו קוקה קולה
   • לוגו בית גיל פז
   • לוגו הום סנטר
   • לוגו קרסו מוטורס
   • לוגו מי עדן
   • לוגו ניו-פארם
   • לוגו פז
   • לוגו שטראוס
   • לוגו טוטו
   • לוגו ידיעות אחרונות