איך לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר למרפסת?

מאמר אורח

אם אתם מתגוררים בבית קרקע או דירה עם מרפסת בבניין מגורים, אתם צריכים לתת חשיבות להתקנת פתרון הצללה, כך שתוכלו גם לשבת בחוץ ולהנות מהשמש החמימה וגם בחודשי החורף, להגן על ריהוט הגן שלכם מפני גשמים. כיום, קיימים לא מעט פתרונות הצללה וכדאי לבחור מהו הפתרון הכי אידיאלי עבורכם. המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לקרוא את הטיפים שלנו.

למעשה לכל פתרון הצללה, יש את היתרונות והחסרונות שלו, ממש כמו בכל מוצר שאנו מתכוונים לרכוש. הכי חשוב יהיה לעשות את הבחירה הנכונה במוצר הכי מתאים עבורנו, כך שהיתרונות יעלו על החסרונות. לרשותכם, עומדים מספר פתרונות הצללה כאשר המוכרים ביותר הם הפרגולות והסוככים. בכל אחד מהם יש לתת דגש על חומר הגלם ממנו הוא עשוי.

על פרגולות וסוככים

בזכות חומר גלם איכותי וטוב, תוכלו להשתמש במוצר לאורך שנים רבות. לדוגמה, פרגולות כדאי לקחת, כאלו המיוצרות רק מעץ טבעי חזק. היופי בפרגולות, שמראה העץ שלהן, עשוי להשתלב עם כל סגנון עיצוב שקיים במרפסת ואם אתם לא בטוחים בשילוב, תמיד תוכלו להתייעץ עם מעצב או מעצבת פנים, בוגרי לימודי עיצוב פנים. ניתן להתאים כמובן את המידות על פי גודל המרפסת. יחד עם זאת, בגלל שפרגולות עשויות מעץ, הן יכולות להיפגע מנזקי מזג האוויר וגם ממזיקים. על כן, יש לבצע תחזוקה שלהן, בהתאם לסוג העץ. תוכלו לבצע אותה בעצמכם או להביא בעל מקצוע.

אופציה נוספת לפרגולה היא שימוש בחומר גלם שונה מעץ, כמו אלומיניום. היתרונות הגלומים באלומיניום הם רבים כמו, היותו חומר גמיש, נוח לעיבוד, ניתן לעצב אותו בכל צורה שהיא והתחזוקה שלו מינימלית יחסית בהשוואה לעץ. אחד החסרונות הבולטים שלו נעוץ במראה התעשייתי שהוא יוצר. לא כולם אוהבים או מתחברים למראה זה. אבל אם לא מפריע לכם לגבי המראה שהוא יוצר, שימוש באלומיניום בהחלט יכול להתאים לכם.

אם אתם לא מעוניינים בהתקנת פרגולה, תוכלו להתקין סוכך. היתרון בהתקנתו הוא שניתן לפתוח אותו על פי הצורך. מה שחוסך מקום בחלל המרפסת. אחד החסרונות הבולטים שיש בסוכך נעוץ בעובדה שהוא אינו עמיד בפני רוחות חזקות. אך כיום, אם תבחרו לקחת סוכך חזק ואיכותי, לא צריכה להיות בעיה, שכן הטכנולוגיה הצליחה להתגבר גם על החיסרון הזה.

שורה תחתונה

גשו לחנויות ותוכלו לראות דוגמאות של סוככים ופרגולות. נסו לחשוב מה אתם יותר מעדיפים, מה מתאים לכם מבחינת התקציב הכספי, איזה מראה אתם יותר אוהבים ולפי זה תוכלו לרכוש את פתרון ההצללה המתאים ביותר לכם. בנוסף, תוכלו גם לראות דוגמאות באינטרנט ואפילו לחפש בעלי מקצוע וחברות המציעות שירותי התקנה של סוככים או פרגולות. אם אפשר בקשו לדבר עם לקוחות, להגיע אליהם ולראות את העבודה וכך תוכלו להעריך אם אכן בעל המקצוע מקצועי והעבודה שלו אכן איכותית וטובה.